Péče o dřevěný nábytek - ZOMO
Péče o dřevěný nábytek

Chcete-li udržet vzhled a kvalitu nábytku,
pece_oleje.jpg je důležité se o něj dobře starat!Teakový olej Ciranova

Teakový olej je ochranný prostředek ze směsi lněných a terpentýnových olejů bez
aromatických roz
pouštědel a levandulových olejů. Je vyroben dle skandinávské tradice a proniká hluboko do dřeva. Je kvalitní ochranou pro zahradní nábytek z teakového dřeva a exotických dřevin a propůjčuje jim tak přirozený vzhled. Chrání nábytek proti vodě a povětrnostním vlivům počasí. 

listek_eco.jpg
Sestavy označené obrázkem ECO by Ciranova
doporučujeme natřít tímto teakovým olejem Ecoteak. Dřevina si tak zachová své původní zabarvení.


Vyberte si z si z naší nabídky >Jak poznáte, že je čas pro další ošetření?

  • Po zakoupení si nejprve přečtěte montážní návod a návod k ošetření a péči o zahradní nábytek.

  • Po rozbalení si nábytek pečlivě prohlédněte, zda nedošlo při dopravě k mechanickému poškození či nemá nábytek případnou další vadu.

  • Doporučujeme umístit nábytek pod přístřešek na rovný, stabilní a suchý povrch. Uchráníte tím tak nábytek před neustále se měnícím počasím, které zkracuje životnost dřevěného nábytku. Nábytek nesmí stát trvale ve vodě ani na něm nesmí ležet přes zimu sněhová pokrývka!

  • Po smontování natřete nábytek teakovým olejem dle přiloženého návodu. Nábytek by měl být ošetřován minimálně 2x za rok (na jaře před sezónou a před uskladněním v zimním období).

  • Další ošetření je dle potřeby. Když povrch nábytku zmatní, dešťová voda přestane zůstávat na povrchu nábytku a kapky se začnou vpíjet do dřeva, je čas na další ošetření.

  • Pokud není nábytek delší dobu používán (např. v zimním období), očistěte ho, nechte ho oschnout, uložte v krytých nevytápěných prostorách tak, aby byl zajištěn proud vzduchu (např. v garáži, v přístřešku, na půdě či                      v sklepních prostorách) a přikryjte plachtou. Nábytek neomotávejte smršťovací fólií, mohl by pak zplesnivět. 

  • Dřevo je přírodní materiál, tudíž se mohou mezi jednotlivými díly vyskytovat barevné rozdíly, které však nejsou důvodem k reklamaci.Čeho se vyvarovat?

pece_0.jpg

Nábytkové kování nevyžaduje speciální údržbu. Pravidelně však kontrolujte dotažení všech šroubů,  jelikož zvýšená vůle ve spojích způsobuje nadměrné namáhání některých dílů a může pak skončit i celkovým poškozením zahradního nábytku. Při montování nábytku si však dávejte pozor i na přílišné přetažení všech spojů!

pece_1.jpgpece_2.jpg

Ošetřený nábytek může být vystaven venku v letních měsících, avšak nikdy nesmí stát trvale ve vodě, natož aby na něm přes zimu ležela sněhová pokrývka. Nábytek mohou napadnout také plísně a houby. Upozorní Vás na to tmavě šedé až černé skvrny. V tomto případě použijte vhodný čistící prostředek. Pokud černá místa nezmizí, můžete použít smirkový papír a zbrousit postižená místa, dokud nenarazíte na zdravé dřevo. Pokud je nábytek mořený, natřete ho nejprve vhodným odstínem mořidla a poté ošetřujícím olejem.

pece_3.jpgpece_4.jpg

Počínající vlasové prasklinky lze ještě zachránit příslušným přípravkem. Pokud je neošetříte včas, vzniknou na nábytku hluboké a odlupčivé trhliny a pak je toto poškození již nevratné.

pece_5.jpgpece_6.jpg

Nezapomeňte ošetřit nábytek všude (např. ze spodní strany stolu, mezi latěmi sedáku a v opěrných částech, ve skrytých rozkládacích částech apod.).

Praktické rady

Před začátkem užívání je vhodné zahradní nábytek ošetřit teakovým olejem, který ho chrání proti povětrnostním vlivům neustále se měnícího počasí, pomáhá udržovat stabilitu materiálu, původní vzhled a přirozenou barvu dřeva. 

Zahradní nábytek by se měl během sezóny udržovat v čistotě.
Měl by se pravidelně omývat jemným mýdlovým čističem a dle potřeby pak natírat teakovým olejem.

Zahradní nábytek je určen pro NEKOMERČNÍ ÚČELY !