Charakteristika dřevin - ZOMO
Charakteristika dřevin

Dřevina Akácie

**** Nejtvrdší dřevina s hustotou až 829 kg/m3

Jedna se o dřevo pocházející z tropických lesů východní Asie a Jižní Ameriky, odkud se dále rozšířilo i na ostatní kontinenty. Jemná plamenná textura a olivově hnědé až šedohnědé odstíny s tmavšími pruhy dávají nábytku z této dřeviny krásný a teplý vzhled. Vizuálně tato dřevina připomíná Teak. Akácie se při správném zacházení vyznačuje odolností proti stárnutí a biologické degradaci.

Prohlédněte si náš sortiment >Dřevina Eukalyptus

** Tvrdá dřevina s hustotou až 640 kg/m3

Eukalyptus je původem australská dřevina. Díky rychlému růstu a tudíž i velké potřebě vody se stromy vysazují do bažinatých a močálových oblastí, které tak vysušují. Eukalyptus se při správném zacházení vyznačuje odolností proti stárnutí a biologické degradaci.

Prohlédněte si náš sortiment >Dřevina Dark Red Meranti

*** Velmi tvrdá dřevina s hustotou až 700 kg/m3

Dark Red Merant je původem z jihovýchodní Asie. Dřevina Vás upoutá svou atraktivní červenohnědou barvou a unikátní kresbou dřeva. Vyznačuje se velkou tvrdostí a dlouhou životností. Dřevina Dark Red meranti se při správném zacházení vyznačuje odolností proti stárnutí a biologické degradaci.

Prohlédněte si náš sortiment >Dřevina Durian

* Středně tvrdá dřevina s hustotou až 600 kg/m3

Durian kvalitní dřevina původem z Malajsie s dekorativním vzhledem a navíc za přijatelnou cenu. Nábytek z durianu má hustotu 600 kg/ma při správném zacházení vyznačuje odolností proti stárnutí a biologické degradaci.

Prohlédněte si náš sortiment >Dřevina Teak Economy

**** Středně tvrdá dřevina s hustotou až 700 kg/m3

Pocházi původem z jihovýchodní Asie a patří mezi nejcennější a nejtrvalejší dřeviny. Teak Economy má optimální poměr tvrdosti, pevnosti, pružnosti a ceny. Díky speciálnímu ošetření pro barevnou stálost má vzhled Super Grade kvality a vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům.

Prohlédněte si náš sortiment >